Чим лазня відрізняється від сауни?

Досить часто можна зустріти людей, для яких сауна і лазня є синонімами. Більш того, бувають навіть закладу з вивіскою «Сауна», але при цьому там присутній тільки російська лазня. На щастя, таких закладів небагато, і більшість представників даного виду бізнесу все ж знають відмінності.

Якщо ви зібралися попаритися, то і вам слід розуміти різницю між цими двома поняттями. Адже важливо не тільки отримати приємні емоції від відвідування парної, але і максимум користі. При належному дотриманні правил відвідування, можна помітно поправити здоровя, укріпити організм, позбутися від шлаків.

Особливості лазні та сауни

Існують головна відмінність і другорядні. До головного можна віднести принцип дії, який кардинально відрізняється. У лазні парної ефект виходить за рахунок вологої пари, а відсоток вологості повітря може досягати 70. Температура всередині парної буде приблизно 50-60 градусів. У сауні ж повітря сухе, вологість - не більше 20%, а температура, навпаки, вище, і може бути близько 100 і вище градусів. Тому при виборі парної слід бути уважним. Деяким людям стає погано навіть під час прийняття ванни, коли слабка вентиляція. Їм відвідувати баню варто тільки після консультації у лікаря. У інших же ситуація може бути зовсім зворотного - вони просто не переносять сухе повітря, в результаті чого зявляється кашель.

До другорядних відмінностей відноситься розташування каменів. У лазні вони знаходяться в спеціальній печі з закритими дверима. Зрідка двері відкривають, щоб додавши води, посилити пар. Завдяки тому, що камені закриті, вони гріють набагато довше. Сауна ж має на увазі відкрите розміщення каменів, вони і нагрівають повітря, віддаючи своє тепло.

Крім того, різницю складає додаткове обладнання. У сауні передбачено наявність басейну, щоб після парної відразу зануритися в прохолодну воду. Це дозволяє домогтися кращого оздоровчого результату і загартувати організм. У лазні для цих цілей є діжка з водою, яку виливають на себе, або ж велика бочка, в яку занурюються після парної.

Віник - це атрибут виключно лазні, в сауні ж він абсолютно не потрібен. Тільки у вологому парильні можна отримати ефект масажу, при цьому віник заздалегідь замочують у воді. У сауні його використовувати неможливо через сухого пара, хіба що в передбаннику.

У сауні, як правило, є столи для масажу, щоб відвідувач міг максимально розслабитися. У лазні ж під масажними процедурами розуміють удари віником, а тому таких столів немає. Втім, в сучасних банних комплексах можна не тільки замовити масаж, а й цілий спектр СПА-процедур.

Усі статті
Інші статті за темами

Курорти Одеси - куди поїхати відпочивати в Україні

Курорти в Одесі З настанням літа багато жителів України починають особливо ретельно планувати свою відпустку, про яку мріяли ще з минулого сезону. Особливою популярністю, звичайно ж, користується Чорне море, так як в ньому глибока і чиста вода, околиці вражають красою природи, а курорти на узбережжі представлені на будь-який смак і бюджет.  ...

...

Де відзначити день народження в Одесі

Що для нас свій власний день народження? Багато людей весь рік чекають, щоб в цей день "почати новий шлях". Але, як провести свято, замислюється кожен, і найкращим способом в будь-якому випадку буде відсвяткувати День Народження в Одесі! Не має значення - чи були Ви в цьому прекрасному місті, звикли до його вуличок, чи обійшли катакомби з власноруч...

https://www.high-endrolex.com/41